Na een periode van wikken en wegen is de knoop doorgehakt. Je begint je eigen klussenbedrijf. Er is wat geld om te investeren. Een werkplaats huren zit er nog niet in. Er zijn andere prioriteiten.
“Voorlopig voor mij geen werkplaats. Ik investeer in goed gereedschap en een fijne bus. Mijn bus is mijn werkplaats, het hart van mijn bedrijf. Dat moet allemaal spic en span zijn”, aldus Casper Meenink die net begonnen is met zijn eigen klussenbedrijf.
Bier brouwen
Casper is opgeleid als marketeer en communicatiedeskundige, was assistent-bierbrouwer. Na diverse tegenslagen besloot hij zijn hart te volgen. “Het is heerlijk om met je handen bezig te zijn en iets te kunnen maken waar mensen blij van worden. Ik heb een tijd meegelopen in het team van een interieurzaak. Al snel bouwde ik een netwerk op met andere zelfstandigen. Dan vroeg de een me mee te gaan op een klus, dan de ander. Binnen de kortste keren zat mijn agenda vol.”
Toen Casper het besluit had genomen voor zichzelf te gaan beginnen, was een van de eerste dingen op zoek gaan naar een geschikte bus. “Op internet kwam ik een prachtige Transporter tegen. Het was een 1.9 TDI met een kleine ton op de teller voor net geen tien mille.”
Wist je dat …
Het verhaal van Casper is niet uniek. Zo zijn veel ondernemers hun bedrijf begonnen. Op dit moment telt de bouw in ons land bijna 90.000 zelfstandig ondernemers en zo’n 6.000 ondernemers met een werknemer op de loonlijst.
Multifunctioneel
“De bus zag er fantastisch uit en had al geblindeerde ramen. Dat vind ik wel een must, want er gaat toch aardig wat kapitaal mee aan gereedschap. Het interieur van de bus had ik al helemaal uitgedacht. Ik wilde schappen hebben, waar mijn gereedschapsboxen zonder heen- en weerschuiven in zouden passen. Belangrijk dat alles goed overzichtelijk is opgeruimd, zodat je eigenlijk blindelings het gereedschap kunt pakken dat je nodig hebt. Tegelijkertijd moeten de schappen ook makkelijk uitneembaar zijn zodat de bus bijvoorbeeld ook mee kan op vakantie.”
Het interieur is inmiddels bijna klaar. “De vloer is bijvoorbeeld net gestoffeerd met Flotex vloerbedekking. Niet de lastigste klus, maar wel belangrijk, want je wilt niet dat bij elke bocht spullen door de bus schieten. De vloerbedekking moet goed schoon te houden zijn, vochtbestendig en natuurlijk passen bij het verdere interieur.” Er blijven steeds wensen over, zoals een achteruitrijcamera en goede werkverlichting in de laadruimte. “Vanaf het eerste moment merk ik de voordelen van de goed doordachte inrichting van mijn mobiele werkplaats. Alles is overzichtelijk en ligt voor het grijpen. Het was een investering, vooral qua tijd, maar die betaalt zich nu in hoog tempo terug.”
Lees ook: ‘Kan ik De Nachtwacht van hout maken?’
Ook populair op KlusVisie: Rijk worden met je klusbedrijf?



